دانلود کتاب زرتشت و زرتشتیان

دانلود کتاب زرتشت و زرتشتیان

زرتشتیان و زرتشتیان پژوهشی است درباره دین زرتشتی، تاریخ سیاسی زرتشتیان، تاریخ فرهنگی زرتشتیان و توزیع جغرافیایی جامعه زرتشتی در دوران پیش از اسلام و پس از اسلام.
در مقدمه این کتاب می خوانیم:
رنسانس فرهنگی آیین زرتشتی مهمترین تحولی بود که ایمان و باور مردم ایران را توسعه داد و در عرصه های فرهنگی و اجتماعی پیشرفت کرد.
پیش از اتحاد اقوام ایرانی و تشکیل امپراتوری هخامنشی، زرتشت - مصلح بزرگ ایرانی - اصلاحات عمیق مذهبی را آغاز کرد و باورهای قدیمی ایرانیان را اصلاح کرد و بعداً یک نظم مذهبی به نام خود زرتشتی را تأسیس کرد.
گستره زمانی و مکانی دین زرتشتی به قدری گسترده و عمیق بود که با روح و فرهنگ آریایی آمیخته شد و نقش مهمی در توسعه فرهنگ صرفا ایرانی ایفا کرد.
این کتاب از دو بخش تشکیل شده است. در بخش اول تلاش شده است تا تاریخ آیین زرتشتی باستان در منظری عمیق و فلسفی با ریشه ها و مبانی زرتشتی با قدمت هزاره ها و نقش آن در تحول فرهنگ ایرانی به طور همه جانبه بررسی شود.
بخش دوم، تاریخ اجتماعی، سیاسی و فرهنگی زرتشتیان پس از ظهور اسلام را بر اساس مهم‌ترین منابع و منابع تاریخی که در بوته گردآوری و تحلیل شده است، بیان می‌کند.
بیشترین تلاش نویسنده در این فصل، رفع شبهات تاریخی و تاریخ ناشناخته پیروان مزدسنا در دوران اسلامی بوده است. آنچه به دلیل کمبود منابع کمتر مورد توجه و تحقیق محققان قرار گرفته است باید شناسایی و گزارش شود.

دانلود کتاب با لینک مستقیم

نویسنده کتاب بهمن انصاری

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

امیر مسعود
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Anime Pictures

Twitter Twitter
Instagram Instagram
Telegram Telegram
GitHub Github
RSS RSS
Gmail Email