دانلود کتاب جامعه سالم

دانلود کتاب جامعه سالم

خلاصه کتاب : یکی از موضوعات مورد علاقه این انجمن، تحلیل ساختارهای اجتماعی و تأثیر آن بر سلامت روان افراد بود. فروم در این مطالعه جذاب فراتر می رود و می پرسد: "آیا جامعه ای می تواند بیمار باشد؟" یافته های او نشان می دهد که پاسخ به این سوال مثبت است. این روانشناس بزرگ در کتاب جامعه سالم، ایده های جدیدی را برای سازماندهی مجدد اقتصاد، سیاست و فرهنگ ارائه می کند. ایده هایی که از سلامت روان مردم و همچنین نیاز اساسی انسان به عشق و آزادی حمایت می کند.

بخشی از متن کتاب
خودشیفتگی و خود دوستی برای کودک انسان طبیعی و طبیعی است مانند مکیدن شیر از سینه مادر. از دیدگاه کودک، دنیای بیرون فقط محدود به غذا و محبت است. اگر کودک نتواند ظرفیت عشق خود را گسترش دهد یا نتواند خودشیفتگی خود را از دست بدهد، اساس همه بیماری های روانی در او شکل می گیرد. به گفته یک خودشیفته، تنها یک حقیقت وجود دارد و آن حقیقت افکار، احساسات و نیازهاست. او خودش است. او واقعیت دنیای بیرون را نمی پذیرد، یعنی شرایط، محدودیت ها، مقررات و الزامات محیط بیرون را نمی پذیرد.

در تولد یا مرگ انسان، شعور و رضایت و میل در کار نیست و از این حیث با حیوان و گیاه فرقی ندارد، اما با موهبت خرد و تفکر نمی توان به آن راضی بود. نقش منفعل یک حیوان اجتماعی که مانند تخته نرد پرتاب می شود. انسان بودن باید خالق شود تا از حالت منفعل خارج شود.
انسان در نابودی، درست مانند خالق بودن، خود را بالاتر از زندگی قرار می دهد و از مرحله حیوان اجتماعی فراتر می رود. بنابراین، تا زمانی که انسان به سوی پیشرفت خود سوق داده می شود، چاره ای جز ایجاد یا تخریب و عشق یا نفرت ندارد. اینها دو عنصر هستند. آنها مستقل نیستند، اما هر دو پاسخی به نیاز به تعالی و تکامل هستند، و تخریب زمانی رخ می دهد که میل به ساختن ظاهر نشود. انسان می تواند ریشه های طبیعی را رها کند، به شرطی که ریشه های جدید انسانی بیابد.
در پایان امیدواریم از مطالعه کتاب جامعه سالم اثر اریک فروم لذت ببرید.

نویسنده: اریک فروم

مترجم: اکبر تبریزی

تعداد صفحات کتاب: 416 صفحه

زبان کتاب: فارسی

حجم فایل: 6 مگابایت

نوع فایل: PDF (RAR)

دانلود کتاب (رایگان)

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

امیر مسعود
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Anime Pictures

Twitter Twitter
Instagram Instagram
Telegram Telegram
GitHub Github
RSS RSS
Gmail Email