دانلود کتاب قدرت درون ماست

دانلود کتاب قدرت درون ماست

کتاب «قدرت درون ماست» نوشته لویی ال هی با ترجمه عبدالرسول دیوسالار

انسان موجودی است که میلیاردها رمز و راز او از آغاز تاریخ ذهن متفکران و دانشمندان را به خود مشغول کرده و خواهد کرد. در این سال‌های طولانی دانشمندان و متفکران هر یک به نوبه خود به شگفتی‌های این آفرینش پیچیده و شگفت‌انگیز پی برده‌اند، اما این نظرات گوناگون هرکدام بر اساس موضوع خود و دانشی که ارائه می‌دهد دارای نکات مثبت و منفی منحصر به فردی است.

البته در طول تاریخ همواره این بخشهای مثبت از نظرها وجود داشته که زمینه رشد و بلوغ و رشد را نوید می داد. بر این اساس کتاب قدرت درون ما به بیان نظرات و پیشنهادات فردی می پردازد که با تحقیق خود و عمل به یافته های این تلاش توانسته بخشی از مشکلات خود را حل کند. او در پی در میان گذاشتن این نظرات با سایر هموطنان، بر همین عامل پیشرفت علم استوار است، یعنی توجه به افکار دیگران و گرفتن نکات مثبت آنها و ادامه پیشرفت جامعه بشری. این کتاب بیانگر نظرات و اندیشه های خانم لوئیس ال هی، از معتقدان به علم روانشناسی است.

موضوع مستقل اصلی کتاب طرح قدرت به نام نیروی درونی است که نویسنده مدعی است با استفاده از آن می توان هر مانعی را برطرف کرد. این نظریه بحث جدیدی نیست، به عنوان مثال، در اسلام، بحث گسترده هدایت عمومی به درستی وجود نیروی شگفت انگیزی را در هر موجودی مطرح می کند و می گوید که این نیرو عامل حرکت موجودات به سوی هدفی است. البته خانم هی با تلفیق دیدگاه های مختلف از جمله فلسفه کلیت، بحث بازگشت به خود، حوزه واحد و این گونه مباحث، به طور غیرمستقیم درک نظریه هدایت عمومی را تسهیل کرده است.

لازم به ذکر است که در پس ظاهر بسیار ساده کتاب، قدرت در درون ماست، نکات مفهومی فلسفی و علمی بسیار مهمی نهفته است که استخراج دقیق آنها می تواند کمک شایانی به درک واقعی کتاب کند. برو دور اما سلامت روان چیست؟ بهداشت روانی یعنی تامین و حفظ سلامت روانی فرد و جامعه به گونه ای که فرد بتواند فعالیت های روزمره خود را به خوبی انجام دهد و ارتباط مناسبی با اعضای خانواده و محیط خود برقرار کند و رفتاری عادی داشته باشد. به عبارت تخصصی تر، سلامت روان مجموعه ای از عواملی است که در پیشگیری از بروز یا پیشرفت اختلالات شناختی، عاطفی و رفتاری در انسان نقش مؤثری دارد.

اصـول اساسـی بهداشت روانی عبارتند از:

 احترام فرد به شخصیت خود و دیگران
 شناختن محدودیتها درخود و افراد دیگر
 دانستن این حقیقت که رفتار انسان معلول عواملی است
 آشنایی به اینکه رفتار هر فرد تابع تمامیت وجود اوست
 شناسایی نیازها و محرکهایی که سبب ایجاد رفتار و اعمال انسان میشود

در کتاب قدرت در درون ماست از بند یک و تا حدودی از بندهای دیگر مبحث مورد اشاره صـحبت بـه میان رفته است. با وجود سادگی ظاهری مطالب، نویسنده با بیان مسائلی ریز و نکته گونه، در قالبی گنگ و پیچیده اقدام به تحریک ذهن و در نتیجه آغاز فرآیند تفکـر نمـوده اسـت کـه البته پی بردن به این نکات لازمه ی وجود دقت را گوشزد میکند.

مشخصات کتاب

› عنوان : قدرت در درون ماست
› نویسنده: لوئیس ال هی
› مترجم : عبدالرسول دیوسالار
› زبان: فارسی
› تعداد صفحات : ۲۷۲
› حجم : ۱٫۷ مگابایت

دانلود با لینک مستقیم

تا حالا۱ تا نظر داشتیم!

امیر مسعود

عالیی خسته نباشین

۲۱ اسفند ۰۱
ممنون
۲۲ اسفند ۰۱
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Anime Pictures

Twitter Twitter
Instagram Instagram
Telegram Telegram
GitHub Github
RSS RSS
Gmail Email