هشدار قطع آب به پرمصرف‌ها در ایام خانه تکانی

 

 

مشاور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با شروع خانه تکانی مصرف آب در استان تهران به سه برابر ورودی پنج سد آن رسیده و برای مشترکانی که استفاده نادرست مصرف می کنند، آب قطع می شود. .

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، آقای حبیب الله براتی در ارتباط با رسانه ملی گفت: روز نهم اسفند را در شرایطی پشت سر می گذاریم که حداکثر دمای هوای تهران 17 درجه و دمای مطلوب است اما همچنان میزان مصرف آب کاهش یافته است. 2 میلیون و 950 هزار متر مکعب در روز گذشته. شده است.

وی افزود: مصرف کنونی آب تهران 42 هزار لیتر در ثانیه و ورودی آب پنج سد استان تهران 17 هزار لیتر در ثانیه است. یعنی مصرف لحظه ای آب تهران 3 برابر ورودی سدهایش است!

آقای براتی تاکید کرد: معنای واضح تر آمار این است که همچنان از ذخایر سدها استفاده می کنیم. مجموع ذخایر سدها در روز گذشته 222 میلیون متر مکعب بوده و به طور منظم در حال کاهش است.

وی در ادامه درباره علت این کاهش میزان ذخایر گفت: ورودی آب به سدها کم است و در ایامی که جزو روزهای پرمصرف سال محسوب می شود در زمان جابجایی از شهروندان درخواست می شود. منازل و شوینده ها و سایر کاربری ها با توجه به کمبود منابع آب و توجه به کمبود ذخایر سدها و همکاری تا دچار مشکل نشویم.
با کاربران سنگین برخورد جدی می شود

مشاور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران همچنین درباره برخورد با مصرف کنندگان سنگین وزن که به هشدارها توجهی ندارند، گفت: در مناطق امدادی و پست مشترکان به مصرف کنندگان سنگین تذکر کتبی و شفاهی داده می شود و گاهی قطع می کنند. آب آنها

وی افزود: در مرکز 122 سامانه آب استان تهران که نظارت و مشکلات شبکه آب را رصد می کند روزانه حدود 10 هزار تماس داریم که از این تعداد حدود 3 هزار تماس به کارشناسان ارجاع و مابقی راهنمایی می شوند. این حوادث به طور مرتب اتفاق می افتد و به مشترکان پرمصرف مناطق 22 گانه تهران که تشخیص داده می شود به درستی استفاده نمی کنند یا رعایت نمی کنند، هشدار داده و قطع می شود.

 

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

امیر مسعود
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Anime Pictures

Twitter Twitter
Instagram Instagram
Telegram Telegram
GitHub Github
RSS RSS
Gmail Email